20.11.2021 by admin

Музична нейрокорекція як ефективний засіб корекційної роботи з дітьми з ООП

Проведення занять з музичної нейрокорекції з дітьми, що мають порушення розвитку є одним з ключих моментів у подальшому розвитку дитини з ООП.    

Такий вид корекції дозволить компенсувати існуючі порушення, активізувати психофізичний розвиток дитини, включити вищі психічні функції, нормалізувати міжпівкульний зв’язок, налагодити комунікацію. 

Музичне нейрокорекційне заняття –  новий напрямок, що поєднує нейрокорекцію і музичну терапію.  

Перше і найважливіше-індивідуальний підхід та імпровізація!  Важко повірити, але педагог , який підготував музичний матеріал  для спеціальних нейрокорекційних вправ, легко імпровізує, грає чи співає те, що в даний момент робить дитина, чим вона цікавиться.  Спеціаліст по нейрокорекціі переводить інтерес в корисну для дитини вправу.  Можна сказати, що заняття проходять в режимі інтерактиву та взаємодії з дитиною (а саме взаємодія- часто основна проблема в особливих дітей).

Музично-нейрокорекційне заняття (МНЗ) підходять для дітей будь-якого рівня розвитку.    На МНЗ ми вчимо імітації, якщо цієї навички поки немає.

Музична нейрокорекція – це комплекс корекційних та розвиваючих вправ під музику, спрямованих на відновлення порушених функцій мозку та налагодження взаємозв‘язків нервової системи. Музична нейрокорекція є продовженням музичної терапії і невід’ємно зв’язана з нею.

   При складанні музичної нейрокорекційної програми враховуються закономірності розвитку конкретної дитини, «випадаючі» функції та фактори, що не дають дитині розвиватись відповідно до вікових норм.

Спеціаліст з музичної нейрокорекції – це не лікар, не вчитель, а психолог, робота якого пов‘язана з правильним розвитком нервової системи.

 Музична нейрокорекція – це не лікувальна фізкультура (ЛФК) під музику, не лікувальна гімнастика (нейрогімнастика), а окрема галузь психологічної, рухової і музичної терапії. 

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах