17.02.2022 by admin

Якщо дитина боїться залишатися без мами

У дітей багато страхів — вони можуть боятися висоти та темряви, павуків та собак, грози та навіть клоунів. Але більшість малюків об’єднує страх залишитися навіть на півгодини без мами — найдорожчої людини, яка з перших хвилин життя знаходиться поруч. З віком цей страх стає менш вираженим, але деякі діти навіть у 5-6 років тяжко переживають тимчасову розлуку з мамою.

Найпоширенішими причинами є сильний зв’язок з мамою і, як наслідок, відсутність у дитини самостійності. В обох випадках джерелом проблеми все ж таки є сама мама, а не дитина – вона тільки приймає ту норму поведінки, яку задають у сім’ї. Материнська турбота трансформується у надмірну опіку, яка і позбавляє дитину настільки необхідного відчуття самостійності. Бажаючи постійно бути поруч, мами неусвідомлено прив’язують себе до дітей, і будь-яке розставання сприймається обома сторонами болісно.

Конкретних методик щодо вирішення цієї проблеми немає, але є деякі правила і поради, за якими можна навчити дитину легше переносити розлуку з мамою:

  • Навчіться самі спокійніше переносити розлучення. Часто залежність мами від дитини сильніша за залежність дитини від мами;
  • Давайте дитині більше свободи;
  • “Тренуйте” дитину. Діти звикають до постійної присутності мами поряд, і цю звичку треба переборювати, але поступово;
  • Будьте чесні. Не варто вигадувати хитрі хитрощі, якщо ви збираєтеся залишити дитину без нагляду мами;
  • І, що дуже важливо, лаяти дитину, яка боїться залишитися без нагляду мами, не можна. Страх неможливо витіснити покараннями — то ж його можна лише посилити, породжуючи в дитині нову хвилю невпевненості. Не дуже ефективні і спроби тихо покинути дитини, поки вона спить або зайнята своїми справами. Помітивши відсутність мами, вона запанікує і швидше за все влаштує істерику.

Тож найкращий спосіб — скоригувати лінію виховання в сім’ї та поступово привчити дитину до думки про те, що мама не завжди може бути поруч.

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах