20.12.2021 by admin

Корекційні заняття для дітей з аутизмом

Розвиток дітей із розладом аутистичного спектру (РАС) відбувається нерівномірно. Неможливо передбачити, які саме складнощі і в якій сфері відчуватиме дитина в міру дорослішання. Тому починати корекційну роботу для дітей з аутизмом необхідно з раннього віку, щоб сформувати базові навички, навчити контролювати свою поведінку та емоції, нагромадити досвід соціальної взаємодії.

 Консультація з фахівцями – логопедом, дефектологом, психологом, корекційним педагогом – допоможе визначити пріоритетні завдання та розподілити їх за рівнем актуальності. На основі цієї інформації складається індивідуальна програма для дитини, де враховуються напрямки роботи та оптимальна кількість годин з кожним спеціалістом.

Як розпочати заняття з дітьми з  аутизмом?

На першому етапі корекційна робота з дітьми часто має одну мету — спочатку потрібно створити атмосферу довіри та можливості контакту з педагогом. Залежно від тяжкості аутичного розладу дитини, цей етап може зайняти досить багато часу. Але це необхідно для подальшої ефективної роботи. Тому спочатку заняття проходять за правилами, які ставить сама дитина. Фахівцеві важливо підлаштуватися, допомагаючи дитині; увійти до його «ближнього кола», щоб заняття стали звичним пунктом у порядку життя.

Тому при організації роботи з аутичними дітьми важливо продумати і підготувати все до дрібниць — де будуть проходити заняття, як саме, в якому приміщенні і т.д.

Щоб закріпити позитивні емоції від навчальних занять, перші завдання треба підбирати з інтересів дитини. Обов’язково хвалити за кожне досягнення, формуючи відчуття успішності та зацікавленості у продовженні занять.

Чого очікувати від корекційної роботи?

Корекційна робота з аутичними дітьми – процес тривалий. У певних напрямках слід налаштуватися на те, що методи корекції доведеться використовувати постійно. І передбачити точний результат неможливо. Однак при регулярних і постійних заняттях можна досягти помітного прогресу в різних сферах:

  • Зменшити рівень тривожності;
  • гармонізувати сенсорну недостатність/надлишок;
  • прибрати чи знизити кількість проявів небажаної поведінки;
  • знизити рівень агресії та аутоагресії;
  • сформувати навички самообслуговування та самодопомоги;
  • підвищити рівень соціальної взаємодії.

Використання різних методик роботи з дітьми , індивідуальні та групові заняття, підтримка та розуміння з боку сім’ї – поєднання всіх складових забезпечать дитині максимальні можливості для її розвитку та розкриття всіх можливостей у кожному конкретному випадку.

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах