25.01.2022 by admin

Методика DIR Floortime

Floortime спрямована на розвиток дитини. Якщо ми працюємо в концепції DIR, ми розуміємо, що дитина проходить певні стадії, сходинки розвитку: від самого народження і до зрілого віку. Для кожної з цих сходинок існують певні уміння і навички, які дитина має засвоїти для того, щоб просуватися сходинками та розвиватися далі. Методика Floortime направлена на те, щоб продіагностувати дитину. Аби подивитися якими навичками та вміннями вона вже володіє, а які уміння з цих сходинок поки що заблоковані. Побачити, де і які навички нам потрібно розвивати.

Floortime містить три основні, незмінні принципи. Перший – ми завжди слідуємо за дитиною. Психолог не займає позицію тренера або вчителя, він займає ігрову, партнерську позицію. Друге – приєднання до інтересів дитини. Вибудовуємо позитивні стосунки, граємось з дитиною, спілкуємось. Третій крок – на основі створених позитивних стосунків з дитиною починаємо давати дитині різні задачі, створювати певні перепони, щоб дитина діяла інакше, по-новому, розв’язувала якісь соціальні задачки. Це і є розвиток, якого ми хочемо.

Психолог доєднується до цієї стереотипної гри для того, щоб дати дитині зрозуміти, що тут їй безпечно. Далі ми починаємо підлаштовувати нашу взаємодію, щоб дитина вчинила трохи інакше, розбила цей стереотипний патерн.

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах