01.12.2022 by admin

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ЩО ВИХОВУЮТЬ ДИТИНУ З АУТИЗМОМ

Аутизм вперше описаний Лео Каннером в 1943 р. Основною ознакою аутизму є порушення контакту дитини з навколишнім світом, і насамперед із людьми. Дитина з аутизмом занурена у світ власних переживань, відгороджена від навколишнього світу, не прагне міжособистісних контактів.

  Віна замкнута і цурається колективу однолітків, у неї немає живої виразної міміки та жестів, вона намагається не дивитися в очі оточуючим. Ці діти уникають також тілесних контактів, усуваються від дотиків близьких. Найкраще вони почуваються, коли їм дають спокій.

   Дитина з аутизмом не помічає інших людей, може одноманітно повторювати одні й самі рухи, щось нашіптувати, часом вигукувати окремі, позбавлені конкретного сенсу слова чи звуки. Якщо дорослий все ж таки намагається вступити з нею у контакт, вона збуджується, стає напруженою, може виявляти агресію по відношенню до оточуючих.

Для дітей з аутизмом характерна одноманітна, як би нецілеспрямована рухова активність, яка проявляється у стрибках, бігу навшпиньки, своєрідних рухах пальців рук перед очима.

 На сьогоднішній день дуже багато дітей народжується з рисами аутистичного спектру, а також повним набором симптомів аутизму.

І тому батьки дітей,  яким виставлений діагноз РАС чи аутизм, спочатку відчувають страх і нерозуміння, що  їм треба робити далі!

  Батьки починають старанно шукати інформацію, як це порушення виправити. І тому в цій статті я розповім про деякі помилки, які допускають батьки, коли їх дитині ставлять такий діагноз.

  Доречі, про постановку діагнозу: його можуть поставити ЛИШЕ ЛІКАРІ!!! Не психолог, не логопед, і ніякий керівник жодного центу, якщо він, звісно, не лікар. Не тіште себе надіями таких фахівців, не втрачайте час, а йдіть до хороших лікарів.

  1. Батьки думають, що тільки центр і заняття в ньому 2 рази на тиждень допоможуть їх дитині подолати труднощі у розвитку.

Для напрацювання навички потрібно більше годин практики та обов’язкове відпрацювання навички вдома! Батьків цьому зазвичай не навчають. Але ми працюємо в команді з батьками, знімаємо відео-інструкції та навчаємо наших батьків, як працювати вдома!

  1. Що повинні знати батьки, які практичні інструменти освоїти щоб повсякденно застосовувати їх у практиці?

   Діти з аутизмом засвоюють знання повільно. Якщо ви отримали інструкцію від педагога, як працювати вдома, – працюйте саме так, а ніяк інакше. Відведіть певний час для занять, приберіть іграшки та речі, що відволікають дитину.

  1. Менше гаджетів- більше мовлення та гри з дитиною!

Батьки часто не дотримуються рекомендацій фахівців та на кожен крик та вимогу дитини дають їй гаджет з мультиками. Це велика помилка!

  Телефон не допоможе заговорити дитині, яка не має мовлення. 

  Книги, картинки, цікаві іграшки – ось те, чим має бути наповнена кімната вашої дитини.

  1. Все з віком пройде саме (переросте).

Думки, що з часом все налагодиться, мозок дозріє сам – МАРНІ. І коли дитині вже 5 — 6 років і школа не за горами, батьки розуміють, що вона не готова до неї. Але, нажаль, дорогоцінний час упущено!

  1. Фахівці, до яких ходить ваша дитина, пообіцяли, що за рік- два вони виведуть вашу дитину в норму!!!

  Біжіть швидше від таких фахівців. Жодний, поважаючий себе фахівець не дасть вам таких обіцянок! Обіцяють лише ті, хто не доводить справу до кінця, і знає точно, що ви через 3-4 місяці підете до іншого фахівця, бо цей не зумів допомогти. І такі круги від одного до іншого фахівця закінчуються тим, що в жодній сфері свого розвитку дитина не досягла успіхів.

   І на останок: наберіться терпіння, бо корекція дитини з аутизмом то діло не одного року! Шукайте своїх, люблячих, професійних фахівців, які будуть з вами співпрацювати, які дадуть пораду, як працювати вдома, які підтримують вам у той момент, коли ви вже готові здатися!

  Повірте, Ваша дитина неодмінно буде успішною, але за успіхом вашої дитини маєте стояти Ви- сильні, терплячі і люблячі батьки!!!

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах